Презентація "Що нас оточує" презентація до заняття з навколишнього світу (старша група) на тему. Конспект групового заняття з ознайомлення з навколишнім світом «Що нас оточує? Урок з окм тема що нас оточує

Цілі:вчити групувати предмети домашнього вжитку за призначенням; ознайомити із правилами безпечного поводження з деякими предметами.

Заплановані результати:учні навчаться групувати предмети побуту; усвідомлюють необхідність дотримання елементарних правил безпеки.

Обладнання:картки для гри «Третій зайвий», картинки із зображенням різних предметів, іграшки (лялька, м'яч, плюшевий ведмедик, кубики, матрьошка, дзиґа) або картинки з їх зображенням; у учнів - ножиці.

Хід уроку

I. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація знань

1. Розмова

— Хто прочитав сторінки для допитливих і хоче щось розповісти про зоопарк? (Відповіді дітей.)

2. Графічний диктант

(Робота виконується на листочках у клітинку, які підписує вчитель. Вчитель читає твердження, учні ставлять відповідний знак (знаки дано на дошці).)

Усі птахи мають пір'я. (Так.)

Усі птахи вміють літати. (Ні.)

Якщо тварина велика, це звір. (Ні.)

Кажан - це птах. (Ні.)

Кит – це велика риба. (Ні.)

Тіло звірів покрите шерстю. (Так.)

Пінгвін не відноситься до птахів, тому що він не вміє літати. (Ні.)

Кішка та миша відносяться до однієї групи тварин. Це звірі. (Так.)

Метелик, дятел, кажан відносяться до однієї групи тварин, тому що вони вміють літати. (Ні.)

Страуси – це птах, який не вміє літати (Так)

(У результаті в дітей віком має з'явитися малюнок.)

3. Робота над загадками

- Відгадайте загадки.

В одязі багатою.

Та сам сліпуватий.

Живе без віконця,

Не бачив сонця. (Крот.)

Не дерево, а суковатий. (Олень.)

Через море-океан

Пливе диво-велетень,

А вус у роті ховає. (Кіт.)

4. Гра «Третій зайвий»

(Вчитель готує картки для кожного учня.)

— Я зачитуватиму назви трьох тварин, одна з яких зайва, а ви повинні розфарбувати той гурток, який відповідає назві «зайвої» тварини.

1. Жук, корова, жирафа.

2. Коник, метелик, синиця.

3. Окунь, пінгвін, щука.

4. Летюча миша, ластівка, сова.

5. Качка, пінгвін, кит.

(Можна використовувати КІМи (тест І, с. 17-18).)

ІІІ. Самовизначення до діяльності

— Наш допитливий Мурашка, як завжди, приготував для вас цікаві питання. Спробуйте здогадатися, про що йдеться.

Окреме приміщення у квартирі, будинку, відгороджене стінами, перегородками. (Кімната.)

Багатозначне слово із семи літер: перше значення – річ, друге – особлива навчальна дисципліна. (Предмет.)

— Об'єднайте за змістом два вгадані слова, і ви дізнаєтеся, про що йтиметься на уроці. (Про предмети у кімнаті.)

- Які навчальні завдання ми поставимо перед собою?

(Учні намагаються самі визначити навчальні завдання, потім читають перший абзац тексту на с. 42 підручника.)

IV. Робота на тему уроку

1. Робота за підручником

Заплющте очі і подумки уявіть свою кімнату. Назвіть предмети, які оточують вас удома. Згадайте їхнє призначення. Навіщо вони служать? (Відповіді дітей.)

Мудра Черепаха вирішила відвідати Мураху. Хлопці, а ви хочете побувати в будиночку у Мурашки? Хто з вас вирушить разом із Черепахою до нього в гості?

(Діти піднімають руки.)

Чудово! Ми всі разом заглянемо в будиночок до Мурашки.

— Розгляньте будиночок Мурахи на с. 42. Що ви можете сказати? (У будиночку безладдя.)

— Давайте допоможемо Мурашкові навести лад. З чого ми почнемо? (Потрібно всі предмети розкласти по групах: одяг до одягу, посуд до посуду тощо)

— На цьому малюнку п'ять предметів меблів. Знайдіть їх та назвіть. (Шафа для одягу (шифоньєр), стілець, стіл, крісло, шафа для посуду.)

— Знайдіть та назвіть п'ять електроприладів. (Праска, телевізор, магнітофон, електричний чайник, люстра.)

— Знайдіть та назвіть сім предметів одягу та взуття. (Шуба, пальто, штани, шапка, шкарпетка, чобіт, халат.)

— Знайдіть та назвіть шість предметів посуду. (Чайник, глечик, тарілка, сковорода, кухоль, самовар.)

- Скільки всього груп предметів? (Чотири.)

- Назвіть кожну групу. (Меблі, електроприлади, одяг, посуд.)

2. Робота над загадками

— Мудра Черепаха підготувала загадки про речі. Відгадайте загадки та визначте, до якої групи належать ці речі.

(У міру відгадування вчитель виставляє картинки із зображеннями предметів-відгадок.)

З гарячої криниці

Через ніс водиця ллється. (Чайник - посуд.)

Влітку тато наш привіз

У білій скриньці мороз.

І тепер мороз сивий

Будинки влітку та взимку

Береже продукти:

М'ясо, риба, фрукти. (Холодильник – побутова техніка.)

Збудований хлівець

На п'ятеро овець. (Рукавички - одяг.)

Качка - у воді,

А хвіст на горі. (Ківш - посуд.)

Живе в ньому весь Всесвіт,

А річ звичайна. (Телевізор - побутова техніка.)

З ногами, а без рук,

З боками, а без ребер,

З сидінням, а без живота,

Зі спиною, а без голови. (Стілець - меблі.)

3. Виконання завдання у робочого зошита

№1 (с. 29).

(Самостійне виконання. Перевірка в парах.)

V. Фізкультхвилинка

Ми поплескаємо в долоні

Дружно, веселіше.

Наші ніжки постукали

Дружно, веселіше.

По коліночках вдаримо

Тихіше, тихіше, тихіше.

Наші ручки, піднімайтесь

Вище, вище, вище.

Наші ручки закружляли,

Нижче опустилися,

Закрутилися, закрутились

І зупинилися.

VI. Продовження роботи на тему уроку

1. Робота за підручником

— Знайдіть у робочому зошиті на с. 63 картинки з предметами домашньої обстановки, акуратно їх виріжте.

— Заповніть цими зображеннями таблицю нас. 43 підручники, розташувавши предмети за групами.

(Робота в парах. Колективна перевірка. Учні перераховують картинки, які поклали до кожної групи.)

2. Виконання завдань у робочому зошиту

№2 (с. 30).

(Змагання з груп.)

№3 (с.30).

Розгляньте малюнки. Виконайте завдання.

(Перевірка у парах.)

— Назвіть найменший предмет малюнку.

Назвіть найбільший предмет.

3. Знайомство з новим гуртомпредметів

Хлопці, Мурашка Питанняник приніс нам ще кілька предметів. Відгадайте загадки, і ви дізнаєтесь назви цих предметів.

(У міру відгадування вчитель виставляє предмети чи картинки зі своїми зображеннями.)

Лежу, забившись у куточок,

Поки ти сидиш із книгою.

Коли ж скінчиться урок,

І я з тобою стрибаю.

Я різнобарвний і пружний,

Хоч не живий, але все ж таки друг. (М'яч)

Звір кумедний пошитий з плюшу:

Є й лапи, й вуха.

Меду звірові дай трохи

І влаштуй йому барліг! (Плюшевий ведмідь.)

Дітям весело зі мною:

На ніжці я кручуся однією.

Поки верчуся, я не тужу,

Кружу — дзижчу, дзижчу — кружляю. (Юла.)

Зростанням різні подружки,

Але схожі один на одного,

Всі вони сидять один в одному,

А лише одна іграшка. (Матрьошка.)

Ці чудо-цеглини

Я у подарунок отримав.

Що складу з них — зламаю,

Все спочатку починаю (Кубики.)

Бочку за бочкою

Тягнуть з мішечка. (Лото.)

Очі блакитні,

Кучері золоті,

Рожеві губки. (Лялька.)

— Мурашка задумався над тим, до якої групи віднести ці предмети. Допоможіть йому. (Це іграшки.)

— А якими ви іграшками любите грати? Назвіть свої улюблені іграшки.

4. Бесіда про безпеку

Небезпеки підстерігають нас усюди: на вулиці, у місті, у лісі, на березі водойми і навіть удома.

— Подумайте, що ж небезпечного може бути вдома. (Відповіді дітей.)

— Хлопці, я називатиму речі та предмети, а ви піднімайте | руку догори, коли почуєте назву небезпечного предмета.

(Вчитель називає предмети: електроплита, книга, електрична розетка, футбольний м'яч, кран із гарячою водою, батарея парового опалення, двері, ліфт, пляшка з ацетоном, пральна машина, крісло, пилосос, стіл, каналізація, сміттєпровід, електрочайник, ніж, ложка, вилка, тарілка і т. д.)

— Відгадайте загадки Мурахи та скажіть, коли ці предмети можуть бути небезпечними.

Два кінці, два кільця,

Посередині гвоздики. (Ножиці.)

(Розмова про правила поводження з ножицями.)

Бариня - княгиня

Весь світ вбрала,

А сама гола ходить. (Голка.)

(Розмова про правила поводження з голкою.)

Без рук, без ніг,

А хліб ріже. (Ніж.)

Чотири лозинки

на одній паличці сидять. (Веделка.)

(Розмова про правила поводження з ножем та вилкою.)

Всі ці речі відносяться до категорії гострих, колючих та ріжучих предметів.

Багато небезпек можна уникнути, якщо пам'ятати, що чистота — запорука здоров'я. Люди завжди не любили нерях. Не тільки тому, що неохайність негарна, а й тому, що дуже небезпечна.

— Подумайте і розкажіть, чим для Мурашки може бути небезпечна його неохайність. (Відповіді дітей.)

VII. Рефлексія

Гра-змагання

(Клас ділиться на три команди. Кожна команда отримує 10—15 карток-малюнків з предметами: одяг, посуд, меблі, електроприлади. Необхідно розділити картки на чотири групи. Виграє та команда, яка впорається із завданням найшвидше і без помилок.)

(Учні дістають один із знаків і пояснюють свій вибір.)

VIII. Підбиття підсумків уроку

— Повернемося до навчального завдання уроку. На які групи можна поділити предмети домашньої обстановки? (Меблі, електроприлади, одяг, посуд, іграшки тощо)

— Наведіть приклади кожної групи. (Відповіді дітей.)

Намалювати свою кімнату. Знайти та назвати в ній предмети меблів, електроприлади, одяг, посуд.

Додатковий матеріал

Вікторина

1. Чому потрібно прибирати у будинку?

2. Які небезпечні гострі предмети ви знаєте?

3. Що сталося страшне в одній казці після того, як хтось уколовся гострим предметом? Що це за казка та що це за предмет?

4. Які ще книги, фільми, мультфільми ви знаєте, де гострі предмети загрожували життю людини?

Про електроприлади

Якщо всю квартиру

Мама раптом надумає прибрати:

Вимити стіни, підлогу та рами.

Я їй допомагатиму.

Кожна річ — своє місце:

Усі іграшки приберу,

Зі столу, з дивана, крісла

Вологою ганчіркою пил зітру.

Але до телевізора, розеток

Близько я не підійду:

Це місце не для дітей

Зарубайте на носі!

У кожній кімнатній розетці

Є невидимий вогонь.

У нього характер шкідливий.

Ти рукою його не чіпай.

Жарт він зовсім не терпить,

З ним, хлопці, не жартуй:

Якщо він розлютиться —

Усе спалює на заваді.

Той вогонь давно відомо,

Електрикою звуть.

Він таїть у собі небезпеку.

З ним домашні прилади

Заключили договір:

Тільки їм вогонь покірний.

Так ведеться з давніх-давен.

Олена Кривошапова
Конспект групового заняття з ознайомлення з навколишнім світом «Що нас оточує?»

Конспект групового заняття з ознайомлення з навколишнім світом:

«Що нас оточує

Цілі і завдання заняття:

1. Спираючись на життєвий досвід дітей (їх знання про небо, землю, дерева, птахів, тварин і т. д., сформуватипоняття про природу як про навколишньому світі.

2. Дати первісне поняття про навколишньому світі, про природу живою та неживою.

Вчити дітей ставити питання про навколишньому світі; вчити групувати предмети;

3. Розвивати мислення дітей, уміння аналізувати побачене, робити висновки з урахуванням порівняння, поповнити словниковий запас дітей.

4. Виховувати дбайливе ставлення до навколишньому середовищі.

Обладнання та наочність: ілюстрації предметів живої та неживої природи, коробочки. різних квітів, ілюстрація природні та антропогенні пейзажі, індивідуальні картки з макетом сонечка і каменю.

Хід уроку

1. Орг. момент.

2. Психологічний настрой.

Хороший день (Шибаєв Олександр)

До чого гарний денек:

Віє легкий вітерець,

Сонця літнього променя

Так приємно гарячі!

Закрийте очі, простягніть долоні під сонячне світло і відчуйте ласку сонечка. Як сонечко радо вас зігріти, так рада бачити вас.

3. Робота з ілюстраціями.

Подивіться на картини та скажіть, чи бачили ви такі пейзажі у своєму житті? Розкажіть про це.

4. Вивчення нового матеріалу.

Розповідь вихователя

Природою можна назвати все те, що оточує нас на всій землі. Це небо, сонце, зірки, місяць, повітря, і гори, і рівнини, і ліс, і річки, і моря, і озера, і тварини та рослини.

Вся природа поділяється на дві великі частини: жива та нежива

Мозковий штурм: кого можна назвати живою істотою і чому?

Відповіді вихованців.

Мозковий штурм: чому воду, повітря, каміння, пісок не можна назвати живими?

Відповіді вихованців.

5. Фізмінутка «Мавпа»

(групова фізкультхвилинка, діти повторюють усе те, про що йдеться у вірші)

Ми - веселі мавпи,

Ми граємо голосно надто.

Всі ногами тупаємо,

Всі руками плескаємо,

Надуємо щічки,

Скачемо на шкарпетках.

Дружно стрибнемо до стелі,

Пальчик піднесемо до скроні,

І один одному навіть

Язички покажемо!

Ширше рота відкриємо,

Гримаси все зробимо.

Як скажу я слово три,

Усі з гримасами замри.

Один два три!

6. Закріплення нового матеріалу.

Ким ми були у фізхвилинці?

Вони належать до живої чи неживої природи? Чому ви так думаєте?

Гра «Живе та неживе»

Діти працюють у групах

(дітям пропонуються однакові набори картинок предметів живої та неживої природи та дві коробочки зеленого та білого кольору)

Завдання: розкласти всі предмети коробочками. У зелену коробку – предмети живої природи, у білу – предмети неживої природи.

Перевірка та виправлення помилок.

Відгадування загадок:

Відгадайте загадку, назвіть відгадку і якщо предмет живий плескайте в долоні два рази, якщо неживий не плескайте.

1. У нас під самим дахом

Білий цвях росте,

Але як сонечко зійде,

Цвях розтане, впаде.

2. Розсипалося на ніч золоте зерно,

Глянули зранку – немає нічого.

Тільки вийшов із шкаралупки

у м'якій, легкій, жовтій шубці.

3. Нашуміла, нагриміла,

Все промила та пішла.

І сади, і городи

Всій округи полила.

4. Молода -

схожа на серп,

Поживе -

стане, як коржик.

5. Хто на собі свій дім носить?

6. Трохи тремтить на вітерці

Стрічка на просторі.

Вузький кінчик - у джерелі,

А широкий – у морі.

7. Ішов я луком по стежці,

Бачив сонце на травинці.

Але зовсім не гарячі

Сонце білі промені.

8. Біля лісу на узліссі,

Прикрашаючи темний бір,

Виріс строкатий, як Петрушка,

Отруйний…

9. Над квіткою пурхає, танцює,

Віялом візерунковим махає.

Я народився в дощовий день,

Під осиною молодою,

Круглий, гладенький, гарний,

З ніжкою товстою та прямою.

10. Так маленького Васю називають

І ті квіти, що у полі збирають.

Поле влітку почервоніло.

Яскравий, як переможний прапор,

Нам головкою махає сміливо

Оксамитовий червоний.

11. Над лугом парашутики

Гойдаються на лозині.

Летить без крил і співає,

Перехожих задирає.

Одним проходу не дає,

Інших він підганяє.

12. Стоять у луках сестрички -

Золоте вічко, білі вії.

З неба – зіркою,

На долоню – водою.

13. Він нам дарує томатний сік,

Смачний, ніжний, запашний.

Любить сонечко синьйор -

Червоний стиглий.

7. Підсумок заняття.

8. Рефлексія. Кому сподобалося наше заняттярозфарбуйте на листочку сонечко, а кому не сподобалося, розфарбуйте камінь.

Публікації на тему:

Мета: Формування уявлення дітей про хліб, історію виникнення хліба. Освітні завдання: -Дати дітям поняття, що хліб є.

Конспект заняття з ознайомлення з навколишнім світом «Чарівниця вода»Ціль: розвиток у дітей здатності спостерігати, знайомство з механізмом виникнення кольору. Завдання: 1. Розширювати знання про властивості.

Підсумкове заняття «Що нас оточує?»Левченко Наталія Альбертівна: підсумкове завдання Тема «Що нас оточує?» (Середній дошкільний вік) Мета. Формування активної діяльності.

Конспект заняття з ознайомлення з навколишнім світом «Знайомий ліс»Тема заняття: «Знайомий ліс» Програмні завдання: організовувати використання та доповнення знань про ліс, його мешканців. Цілі: Формування.

Конспект заняття з ознайомлення з навколишнім світом «Домашні тварини»Конспект заняття з ознайомлення з навколишнім світом із дітьми старшої групи. (Виховник МБДОУ 105 р. Ангарськ Ілюшина Н. В.) Тема «Домашні.

Конспект заняття з ознайомлення з навколишнім світом «Кімнатні рослини»Конспект заняття: «Кімнатні рослини» Цілі: закріпити знання дітей про кімнатні рослини. Поговорити з дітьми про те, для чого потрібні кімнатні.

Щоб скористатися попереднім переглядом презентацій, створіть собі обліковий запис Google і увійдіть до нього: https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

навколо Що нас оточує

З Я М Л Я, де ми з тобою живемо! Ти тільки подивися довкола: Тут річка, там зелений луг. Є на Землі величезний будинок Під дахом блакитним Живуть у ньому сонце, дощ і грім Ліс і морський прибій Чудес нам усіх не перерахувати Одна в них назва є Ліси та гори, і моря - Все називається ЗЕМЛЯ! А якщо в космос ти злетиш, Ти з вікна ракети Побачиш кулю нашу блакитну, Улюблену планету!

Дякую, ліс, тобі за все: За тишу усамітнення, За розсип пташиних голосів І теплоту дотику.

Ґрунтом не вся земля зветься, Тільки верхній родючий шар, Тільки в ньому, коли пригріє сонце, Проростає насіння навесні. Але не скоро стане доброю ріллею Вологий перегній листя опалого, Відцвітають трави щороку, Тільки довго ґрунту шар росте.

Я пускаю теплий промінчик До вас у шибку, Випливаю з-за хмаринок – І стає світло! Я Сонечко, я грію Пташок, дерево, струмок... І анітрохи не шкодую Золотих своїх променів!

По дорозі Дощ топав довгоногий. Барабанив, шелестів: -У мене так багато справ. Я полию все по порядку, Ліс, поля, сади та грядку. Калюжі зроблю великі, Глибші за море, річки ширші! Вікна вимою і дахи... А потім пішов тихіше, Кап, Кап, Кап... і перестав, Бо дощ утомився.

Світ навколо нас 1 клас Тема уроку «Що оточує нас удома»

Минулого уроку ми разом з Мурашкою побували в зоопарку. З якими тваринами ми там познайомились? Мурашка вирішила запросити нових друзів до себе в гості. Він поспішив додому, щоб підготуватися до зустрічі. Заглянемо й ми до нього до хати.

У мене вдома невеликий безлад. Що ж ви бачите у моїй оселі? Я бачу у твоєму домі 5 предметів меблів, 4 предмети побутової техніки, 8 предметів одягу, 7 предметів посуду. Хлопці! Знайдіть ці предмети.

Предмети меблів

Предмети побутової техніки

телевізор

магнітофон

Предмети одягу

Предмети посуду

каструля

Пательня

чашка з блюдцем

креманка

Порадьте Мурашкові, як краще розставити і розкласти предмети.

А тепер закрийте очі та уявіть, що ви у себе вдома. Подумки пройдіть по квартирі. Згадайте, які предмети оточують вас удома. Назвіть їх. Навіщо вони служать?

Він дивак чи невігла? На будь-якого подивися: Зверху носиться одяг. У нього ж вона – усередині.

Ходить-блукає килимами, Водить носом по кутах. Де пройшов – там пилу немає. Пил і сміття - його обід.

Ношу на голові поля Але це зовсім не земля.

Вдень спить на ній подушка, А вночі - Андрюшка.

Помилуйся, подивися - Полюс північний усередині! Там сяє сніг та лід, Там сама зима живе.

Дві сестрички, дві плетінки З вовни тонкої. Як гуляти - так одягати, Щоб не мерзли п'ять та п'ять.

Пошили їх із чорної шкіри, В них тепер ходити не можемо. І сльотною дорогою – Не промокнуть ваші ноги.

Чи не черевики, не чобітки. Але їх також носять ніжки. Вони ми бігаємо взимку: Вранці – до школи, вдень – додому.

Я будь-якому дівчинці прикрию волосі. Прикрию і хлопчику стрижки-коротушки. Від сонця я захист – для того і пошитий.

Назвіть якнайбільше предметів цієї групи.

Назвіть якнайбільше предметів цієї групи.

Назвіть якнайбільше предметів цієї групи.

Знайдіть зайвий предмет.

Знайдіть зайвий предмет.

Знайдіть зайвий предмет.

Знайдіть зайвий предмет.

Назвіть предмети одним словом.

Назвіть предмети одним словом.

Назвіть предмети одним словом.

Назвіть предмети одним словом.

Назвіть предмети одним словом.

Які ж предмети оточують нас удома?